Szkoła Rodzenia OnLine
kwiecień
06 - 16
„Jak bezpiecznie urodzić i z radością wychować- internetowy kurs dla przyszłych rodziców”
Miejsce : OnLine
Data: 06 kwiecień 2020

 

Program :
  • Spotkanie z położną

Jak przygotować się do porodu?

Zaczyna się poród: Kiedy do szpitala? Przebieg porodu fizjologicznego. Metody łagodzenie bólu porodowego.

Kąpiel  i pielęgnacja noworodka.

Fizjologia noworodka.

Przygotowanie wyprawki. Jak przygotować dom dla nowego członka rodziny.

Połóg czyli pierwsze 6 tygodni po porodzie. Fizjologia i higiena.

  • Spotkanie z doradcą laktacyjnym / położną

Czy warto karmić piersią? Praktyczne porady dotyczące sposobu karmienia i żywienia.

  • Spotkanie z psychologiem

Spokojna ciąża. Czyli co pod kątem emocjonalnym jest najtrudniejsze dla kobiet w ciąży?

Bezpieczny poród. Czy można przygotować się do bólu? Oswajamy lęk i strach przed porodem.

Psychiczne zagadnienia połogu i znaczenie kontaktu z dzieckiem. Baby blues, depresja poporodowa. Jak rozwiązywać problemy, jak im zapobiegać, jak przygotować się do tego czasu? 

Konflikty wokół pojęcia ojcostwa. Jak pomóc ojcu znaleźć dla siebie miejsce i zaangażować się w zycie rodziny?

  • Spotkanie z pedagogiem i andragogiem

Rozwój mózgu i układu nerwowego dziecka. Poczucie bezpieczeństwa i jakość emocji: czym to jest, jak wpływa na jakość życia dziecka i rodziców. Znaczenie relacji opiekunów i z opiekunami w rozwoju dziecka. Techniki pracy z emocjami.

Potrzeby dziecka w okresie prenatalnym i jego kompetencje rozwojowe. Jak wpłynąć na  kondycję psychiczną siebie i dziecka w okresie przedporodowym. 

  • Spotkanie z terapeutą neurorozwoju

Potrzeby dziecka zależne od przebiegu neurorozwoju. Metody budowania bezpiecznego środowiska noworodka.  Potrzeby dziecka w pierwszych tygodniach po narodzinach.

 

 

Prowadzący :

Mariola Błachnio  położna

Wierzę, że kluczem do sukcesu w mojej pracy jest pomoc kobiecie w odnalezieniu wewnętrznej siły i potęgowanie jej wiary we własne możliwości

Pracuję jako wykładowca akademicki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Koordynuję pracę oraz prowadzę zajęcia w Szkole Rodzenia "Bocianie Sprawy" Szpital Solec. Od lat uczestniczę w edukacji przedporodowej kobiet i ich rodzin. Obserwuję jak ewoluują ich potrzeby i nieustannie poszerzam zakres tematyczny prowadzonych dla nich zajęć..

 

Monika Jodłowska położna

Jestem położną i kocham być położną. Zawód jest moja pasją, moją codziennością. Pracuję na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym jako wykładowca. Młodym adeptkom sztuki położniczej przekazuję wiedzę, doświadczenie ale przede wszystkim zawracam uwagę na empatię wobec kobiety ciężarnej, rodzącej czy też w połogu. Położnictwo jest działem medycyny bardzo wymagającym, łączy w sobie wiedzę z  zakresu ginekologii, psychologii, dietetyki i socjologii. Szczególną troską otaczam kobiety w okresie karmienia piersią. Wspierając matki karmiące, troszczę się o ich dobre samopoczucie, pomagam zbudować obraz kompetentnej kobiety  a w efekcie zaspokoić potrzeby Maleństwa. Sztuką udzielania porady kobiecie po porodzie jest ugruntowanie jej kobiecości a w dalszej kolejności  odkrywanie z nią uroków macierzyństwa. Moja energia życiowa napędza mnie do działania i dzielę się nią z młodymi mamami. Bycie kobietą szczęśliwą i zrealizowaną matką jest trudne ale na własnym przykładzie wiem, że można osiągnąć sukces.

 

Sylwia Kopka psycholog

Jestem psychologiem psychoterapeutą oraz coachem. Od wielu lat z sukcesami pomagam swoim pacjentom w codziennych zmaganiach ze swoimi wewnętrznymi problemami.

Studiowałam na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Swoją edukację kontynuuję w szkoleniu przy Polskim Towarzystwie Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz podczas licznych konferencji branżowych.

Pracuję w oparciu o podejście psychoanalityczne. 

Ponadto specjalizuję się w pomocy okołoporodowej. Pracując z kobietami w ciąży i połogu.

Jestem również założycielką marki “Rodzicielstwo szyte na miarę” wpierającą rodziców w tematyce higieny zdrowia psychicznego.

Niezwykle ważne są dla mnie zasady Kodeksu Etyczno-Zawodowego Psychologa oraz Kodeksu Etycznego Psychoterapeuty.

 

Bożena Kierył terapeuta neurorozwoju

Terapeutka neurorozwoju, rozwoju psychomotorycznego i emocjonalnego. Pracowała w psychiatrycznych oddziałach dla dorosłych i dla dzieci w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży. Wiele lat prowadziła terapię dzieci z trudnościami w uczeniu się i zachowaniu. Obecnie zajmuje się niespokojnymi noworodkami i niemowlętami. Pomaga młodym rodzicom zrozumieć potrzeby i zachowania dziecka, znaleźć przyczyny ich kłopotów ze snem, karmieniem czy uspokojeniem, zorganizować przyjazne, stymulujące otoczenie i zabawy wspierające rozwój. Opracowała autorski Program Łagodnej Stymulacji Wczesnego Rozwoju Noworodków i Niemowląt – „CCCC i SKS”. Z Polskim Centrum Edukacji współpracuje od 2005 r. Prowadzi zajęcia w szkole rodzenia, wykłady na zjazdach i konferencjach naukowych dla położnych, pielęgniarek i lekarzy pediatrów. Współpracuje z kliniką położniczą Miejskiego Szpitala w Wiedniu gdzie kilkakrotnie prezentowała swoje doświadczenia. Jest współautorką „Poradnika dla rodziców” wydanego przez Fundację Rodzić po Ludzku, autorką publikacji w Magazynie Pielęgniarki i Położnej, współpracuje z kwartalnikiem „Hipoalergiczni” skierowanym szczególnie do osób z alergią. Mieszka i pracuje w Warszawie. W swojej praktyce prowadzi wizyty domowe.

 

Anna Osińska pedagog

Pasjonatka szerzenia edukacji zdrowotnej we wszystkich jej aspektach.  Założycielka jednej z pierwszych szkół rodzenia w Warszawie w 1992. Właścicielka firmy szkoleniowej Polskie Centrum Edukacji. Organizator corocznych od 2000r Ogólnopolskich Konferencji dla Położnych. Pod jej redakcją w 2007 powstał jeden z pierwszych poradników dla kobiet w ciąży i młodych rodziców pt: „Szkoła Rodzenia” . Wykładowca na licznych konferencjach dla pracowników ochrony zdrowia. Pasjonatka  i propagatorka śmiechoterapii.

 

Marcin Wanke andragog

Andragog ( edukacja dorosłych), ekspert w dziedzinie komunikacji, zarządzania emocjami i zmianą, praktyk wsparcia w sytuacjach kryzysowych. Szkoleniowiec, wykładowca, trener.

Od wielu lat pomagam osobom w sytuacjach kryzysowych, czyli takich, które wymagają wypracowania nowych sposobów działania, nowych koncepcji, nowych strategii. Niewątpliwie, taką sytuacją jest zostanie rodzicem – zwłaszcza pierwszy raz, choć kolejne to również nowe wyzwania.

Pierwszym i najważniejszym elementem radzenia sobie w nowych sytuacjach jest opanowanie emocji i wykorzystanie ich we właściwy sposób. To one są zawsze kluczem do decyzji – każdej.

Moje motto: JESTEŚ TYM, CO CZUJESZ.

Pomagam nauczyć się czuć bezpiecznie, żeby móc podejmować przemyślane decyzje, które służą realizacji wcześniej zaplanowanych celów.

Jeśli zrozumiesz jak działa twój układ nerwowy, jak rozwija się układ nerwowy twojego dziecka i jaki masz na to wpływ –  ucząc się nowych zachowań sprawisz, że życie twojego dziecka i twoje będzie takie, jakie chcesz, żeby było. Pomogę ci w tym, jeśli zechcesz.

Termin :
06 kwiecień 2020 - 16 kmiesiac 2020     
Miejsce :
OnLine
Cena :
187 zł/os.
Zapewniamy :
Kurs obejmuje sześć spotkań: poniedziałek, wtorek, środa (6.04-8.04) oraz wtorek, środa, czwartek (14.04-16.04).
Zgłoszenia :

PŁATNOŚĆ NALEŻY UISCIĆ PRZELEWEM PRZED SZKOLENIEM NA KONTO SZKOŁY RODZENIA POLSKIEGO CENTRUM EDUKACJI

BANK MILLENNIUM S.A.

          32 1160 2202 0000 0000 2731 7659

na przelewie prosimy umieścić imię i nazwisko uczestnika oraz termin rozpoczęcia kursu, 6. kwietnia 2020 r.

Dodatkowe informacje :

Uczestnicy kursu otrzymają link do pokoju OnLine na mail podany w zgłoszeniu.Formularz zgłoszenia
Partnerzy wydarzenia
HARMONOGRAM KONFERENCJI 2019
Wszystkie aktualne konferencje i szkolenia znajdą Państwo w zakładce "Szkolenia i konferencje"....
czytaj więcej
Siedziba firmy
POLSKIE CENTRUM EDUKACJI – ANNA OSIŃSKA ul. Żelazna 41, lok 6 00-836 Warszawa 7 min pieszo od Dworca Cent...
czytaj więcej
Wydarzenia
styczeń
01
Ilość dni szkolenia: 1
kwiecień
20
Ilość dni szkolenia: 1
czerwiec
02
Ilość dni szkolenia: 1
czerwiec
04
Ilość dni szkolenia: 1