Szczegóły Wydarzenia - PCE
I OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA DYREKTORÓW SZKÓŁ I PLACÓWEK OŚWIATOWYCH
październik
10
„BEZPIECZNE DZIECKO W SIECI - WYZWANIA I ZAGROŻENIA”
Miejsce : Warszawa, Novotel Warszawa Airport, ul. 1 Sierpnia 1
Data: 10 październik 2022

 

Program :
09:30-10:00 Rejestracja, kawa
10:00-10:15 Otwarcie konferencji, powitanie gości - Anna Osińska, Prezes Polskiego Centrum Edukacji
10:15-10:30 Wykład inauguracyjny - dr Marek Michalak, były Rzecznik Praw Dziecka, przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu

10:30-11:15

 

 

11:15-11:30

I Panel dyskusyjny - Cyberzagrożenia - diagnoza problemu
Moderacja:
dr Kornela Oblińska

  1. Hejt i mowa nienawiści - symptomy, skutki - prof. PK dr hab. Marek Górka 
  2. Epidemia zagrożeń – czy znasz zasady cyberhigieny? - Zuzanna Polak / Anna Kwaśnik

Podsumowanie panelu / dyskusja

11:30-12:00

Przerwa kawowa

12:00-12:45

 

12:45-13:00

II Panel dyskusyjny -  Szkoła w obliczu cyberwyzwań - aspekty praktyczne
Moderacja:
Zbigniew Bartosiak

  1. Zadania i wyzwania dla pedagogów szkolnych - Anna Wajda
  2. Rola i obowiązki dyrekcji placówki oświatowej - Danuta Augustyniak
  3. Rozwiązania informatyczne zabezpieczające szkoły - Elżbieta Niedźwiedzka

Podsumowanie panelu / dyskusja

13:00-13:45

Lunch

13:45-14:00

 

 

 

14:00-14:15

III Panel dyskusyjny - Dziecko w cyberprzestrzeni - działania edukacyjno - profilaktyczne
Moderacja:
dr Katarzyna Nawrocka 

  1. Idea i efekty profilaktyki rówieśniczej Peer Support - dr Maciej Ciechomski
  2. Gry komputerowe - czy mamy się czego bać? - Krzysztof Kaliński
  3. Konsekwencje cyberuzależnień - rola Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego - Marta Bąkowska

Podsumowanie panelu / dyskusja

14:15-14:45 Podsumowanie konferencji / wręczenie certyfikatów - Anna Osińska - Prezes PCE

 

Prowadzący :

Marek Henryk Michalak 
polski pedagog specjalny i działacz społeczny, doktor nauk społecznych, kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka. W latach 2008 - 2018 Rzecznik Praw Dziecka. Jako rzecznik praw dziecka powołał przy swoim urzędzie Komisję Kodyfikacyjną Prawa Rodzinnego, która m.in. zaproponowała wprowadzenie do kodeksu rodzinnego i opiekuńczego przepisu mówiącego o prawie dziecka do obojga rodziców. Był też inicjatorem uruchomienia bezpłatnej ogólnopolskiej linii Dziecięcego Telefonu Zaufania RPD. Działał m.in. na rzecz wprowadzenia uregulowań prawnych na rzecz ochrony dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym i przemocą, a także na rzecz ratyfikowania porozumień międzynarodowych dotyczących praw osób z niepełnosprawnościami i ochrony dzieci. Inicjator ustanowienia, a następnie koordynator Roku Janusza Korczaka (2012) oraz Roku Ireny Sendlerowej (2018). Autor książki pt. Opowieści o tym, co w życiu ważne.  

dr Kornela Oblińska (Dyrektor Programowa WIIS Poland)
Inspektor Policji w stanie spoczynku; doktorat w dziedzinie nauk społecznych, w specjalności: zarządzanie w środowisku informacyjnym. Była Szefowa Polskiego Biura SIRENE; uczestniczka misji pokojowych na terenie byłej Jugosławii (SPU Kosovo, EUPOL Proxima FYROM). Autorka szkoleń nt. cyberzagrożeń, przeciwdziałania przemocy w szkołach oraz skutecznej komunikacji. Ponadto autorka i współautorka wielu publikacji krajowych
i zagranicznych w zakresie bezpieczeństwa, kultury organizacyjnej i współpracy międzynarodowej. Wykładowczyni (UW, Polskie Centrum Edukacji), ekspertka w Instytucie BiRM. Właścicielka firmy szkoleniowej „EGIDA Szkolenia dla Kobiet dr Kornela Oblińska”.

prof. Politechniki Koszalińskiej dr hab. Marek Górka
doktor habilitowany, profesor Politechniki Koszalińskiej, politolog. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Adiunkt na Wydziale Humanistycznym Politechniki Koszalińskiej. Autor prac poświęconych działalności izraelskich oraz polskich służb wywiadowczych, cyberzagrożeń oraz cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży. Badacz literatury intymnistycznej i kultury karnawałowej. Zainteresowania badawcze: polityka bezpieczeństwa, cyberbezpieczeństwo, terroryzm, służby wywiadowcze i kontrwywiadowcze, socjologia Internetu, rywalizacja wyborcza, przywództwo charyzmatyczne, karnawalizacja życia publicznego.

Zuzanna Polak
Kierownik Zespołu Budowania Świadomości Cyberbezpieczeństwa
NASK
Absolwentka psychologii, od ponad 10 lat zaangażowana w działalność edukacyjno-popularyzatorską w zakresie bezpieczeństwa w internecie oraz zwalczania treści nielegalnych w NASK. Autorka publikacji na temat różnych aspektów bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie, prelegentka na wielu wydarzeniach z branży cyberbezpieczeństwa. W latach 2012-2014 była skarbnikiem zarządu stowarzyszenia INHOPE, zrzeszającego punkty kontaktowe ds. zwalczania nielegalnych treści (hotline) w ponad 40 krajach. Obecnie zaangażowana w projekty z zakresu budowania świadomości Cyberbezpieczeństwa dla różnych grup społecznych – administracji, sektora MŚP oraz zwykłych użytkowników Internetu.

Anna Kwaśnik
Zespół Budowania Świadomości Cyberbezpieczeństwa
Absolwentka Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji na Uniwersytecie Warszawskim, specjalistka w Zespole Budowania Świadomości Cyberbezpieczeństwa w Państwowym Instytucie Badawczym NASK. Autorka materiałów popularyzacyjno- edukacyjnych z zakresu cyberbezpieczeństwa, różnych zagrożeń internetowych jak również trenerka z zakresu profilaktyki niebezpiecznych zachowań w internecie, nowoczesnych technologii oraz zagadnień związanych z cyberhigieną. Odpowiedzialna za działania promocyjne Zespołu, oraz różne kampanie edukacyjno-informacyjne, w tym Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa.

Zbigniew Bartosiak
doktorant na Wydziale Nauk o Bezpieczeństwie Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, podinsp. Policji w stanie spoczynku, pracownik dydaktyczny Akademii Nauk Stosowanych Gospodarki Krajowej w Kutnie, członek ZG Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r. Autor publikacji poświęconych edukacji społecznej w klasach mundurowych oraz historii Policji.

Anna Wajda
Pedagog szkolna, specjalistka terapii uzależnień

 

 

 

Danuta Augustyniak
Absolwentka Wydziału Pedagogiki Resocjalizacyjnej Akademii Pedagogiki Specjalnej im Marii Grzegorzewskiej w Warszawie oraz Podyplomowych Studiów Wyższej Szkoły im Pawła Włodkowica w Płocku na kierunku Zarządzanie Zasobami Ludzkimi w Przedsiębiorstwie.
W latach 1985 - 2016 funkcjonariuszka Służbie Więziennej, m.in.: zastępca dyrektora Aresztu Śledczego w Warszawie Białołęce, jednego z największych więzień w Polsce i Europie. Nadzorowała realizację wyróżnionego europejską nagrodą,17th EAEA Grundtvig Award” międzynarodowy projektu partnerskiego ,,Second chance'' (Druga szansa), w ramach programu ,,Uczenie się przez całe życie. Grundtvig’’.W latach 2018 – 2022 dyrektorka liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum Zawodowego oraz Policealnej Szkoły Medycznej w Warszawie. Obecnie dyrektor Studiów Podyplomowych Uczelni Społeczno – Medycznej Beaty Mydłowskiej. Autorka książki „30 lat za kratami. Osobista opowieść dyrektorki polskiego więzienia”.

Elżbieta Niedźwiedzka
Pedagog, nauczyciel informatyki szkoleniowiec IT wychowawca 25 lat stażu

dr Katarzyna Nawrocka 
pedagog specjalny, doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. Zainteresowania badawcze koncentruje m.in.: wokół resocjalizacji oraz konstruowania programów profilaktycznych. Autorka licznych artykułów, wydała monografie pt. „Ofiary losu i harpie. Kompetencje społeczne kobiet skazanych za zabójstwo” oraz we współautorstwie „Funkcjonowanie osób z niepełnosprawnościami w warunkach izolacji penitencjarnej: studium pedagogiczno-prawne”. Uczestniczy w konferencjach, seminariach oraz sympozjach naukowych.

dr Maciej Ciechomski
Psycholog i pedagog, autor licznych projektów i programów wspierających rozwój dzieci i młodzieży, pracownik oświaty, naukowiec i wykładowca akademicki związany z UKSW. Specjalizuje się w działaniach z zakresu psychologii rozwojowej oraz skutecznej komunikacji: jest czynnym mediatorem sądowym, zajmuje się wdrażaniem programów mediacji rówieśniczych w szkołach oraz budowaniem sieci wsparcia rówieśniczego dla młodzieży w sytuacji kryzysów emocjonalnych. Pracuje jako psycholog w Akademickim Przedszkolu UKSW.

Krzysztof Kaliński
Ekspert ds. cyberterroryzmu w Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas, specjalista w zakresie strategii bezpieczeństwa, audytów środowisk IT oraz zarządzania ryzykiem. Wykładowca akademicki. Autor felietonów do magazynów „Baker Street 221b” oraz „Broń i Amunicja”.
Prywatnie ojciec sześciorga dzieci oraz współwłaściciel i trener w klubie sportów walki „L’Extreme Est”.

Marta Bąkowska
Specjalistka psychologii klinicznej dzieci i młodzieży, od 20 lat zajmuje się wczesną interwencją psychologiczną  i zdrowiem psychicznym małych dzieci. Pracuje w Zakładzie Psychologii Zdrowia w Instytucie "Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka" (IPCZD), aktualnie pełni funkcję koordynatorki projektu Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży w Warszawie w ramach IPCZD.

Termin :
10 październik 2022
Miejsce :
Warszawa, Novotel Warszawa Airport, ul. 1 Sierpnia 1
Cena :
420 zł (netto)
Zapewniamy :
udział, materiały, przerwy kawowe
Zgłoszenia :
  1. poprzez wypełnienie i przeslanie formularza zgłoszeniowego znajdującego się poniżej

  2. e-mailem : pce@pce.com.pl

Osoby uczestniczące w szkoleniu otrzymają potwierdzenie przyjęcia  zgłoszenia na adres e-mailowy. Jeżeli nie otrzymają Państwo od  nas potwierdzenia w ciągu 24h oznacza to, że zgłoszenie do nas nie dotarło.

 

PŁATNOŚĆ NALEŻY UISCIĆ PRZELEWEM PRZED SZKOLENIEM

KONTO: Polskie Centrum Edukacji Anna Osińska BANK MILLENNIUM S.A.

            32 1160 2202 0000 0000 2731 7659

na przelewie prosimy umieścić nazwisko uczestnika oraz datę szkolenia

 

WARUNKI PŁATNOŚCI I REZYGNACJI

Upoważniam Polskie Centrum Edukacji do wystawienia elektronicznej faktury VAT.
Przy rezygnacji poniżej 21 dnia organizator zatrzymuje 100% wpłaconej kwoty. Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia nas z obowiązku zapłaty za szkolenia.

Faktury wysyłane są elektronicznie. Wysyłka korespondencji papierowej (Faktura VAT) koszt 8 zł netto.

Dodatkowe informacje :

Rejestracja uczestników od godz. 09:30

Rozpoczęcie Konferencji o godz. 10:00

Zakończenie Konferencji o godz. 15:00



Formularz zgłoszenia
Partnerzy wydarzenia
Wydarzenia
styczeń
01
kwiecień
22
maj
14
maj
20
Ilość dni szkolenia: 1