Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

I Ogólnopolska Konferencja „Pacjenci ze szczególnymi potrzebami w systemie ochrony zdrowia”oraz XVI Konferencja Pełnomocników ds. Prawa Pacjenta i Pełnomocników ds. Jakości

10 kwietnia 11 kwietnia


Jak system ochrony zdrowia może lepiej odpowiadać na potrzeby pacjentów wymagających szczególnego podejścia?
Podczas konferencji poruszymy wyzwania komunikacyjne i systemowe związane z pracą z różnymi grupami pacjentów, takimi jak: ofiary przemocy, osoby transpłciowe, osoby z niepełnosprawnościami, dzieci i młodzież, seniorzy oraz pacjenci psychiatryczni. Dołącz do nas, by wspólnie wypracować rozwiązania sprzyjające lepszej opiece i skuteczniejszej komunikacji w ochronie zdrowia.
Skuteczna komunikacja, oparta na empatii i wzajemnym szacunku, odgrywa kluczową rolę w procesie diagnostyki, leczenia i opieki.
Zapraszamy:
Pełnomocników ds. praw pacjenta i ds. jakości oraz wszystkich pracowników ochrony zdrowia zainteresowanych w/w tematyką.

PROGRAM:

10 kwietnia (czwartek)
11:00-11:30rejestracja
11:30-11:45rozpoczęcie Konferencji
11:45-12:00Kto to jest Pacjent ze szczególnymi potrzebami?” – wykład inauguracyjny
12:00-13:15Panel dyskusyjny – prowadzenie Zuzanna Rohn, pełnomocnik Dyrektora Instytutu Matki i Dziecka ds. wdrożenia EDM i obsługi pacjenta, Pełnomocnik Dyrektora ds. praw pacjenta. Doświadczona menadżerka, trenerka umiejętności zarządczych, ekspert w obszarze zarządzania zespołem, rozwoju osobistego, motywowania i komunikacji.
Sytuacje konfliktowe: komunikacja, niebezpieczne luki prawne wywołujące sytuacje konfliktowe, relacja z RPP, możliwości interwencji skargowej pacjenta, agresja pacjenta
13:15-14:00„Pacjent ofiara przemocy. Wsparcie ofiar przemocy: prawne mechanizmy interwencji i komunikacja z pokrzywdzonymi w praktyce medycznej” – mł. insp. w st. spoczynku, mgr Urszula Cur, od 1997 do 2019 roku pełniła funkcję psychologa policyjnego w Komendzie Głównej Policji oraz Centralnym Biurze Śledczym Policji.  
14:00-15:00obiad i czas na zakwaterowanie
15:10-16:00 Pacjent małoletni” – dr hab. n. med. i n. o zdr. Anna Augustynowicz, adiunkt w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Zajmuje się problematyką odpowiedzialności prawnej personelu medycznego oraz prawami pacjenta i prawami personelu medycznego. Autorka szeregu publikacji w tym zakresie.
16:00-17:15Wybrane przykłady pacjentów ze szczególnymi potrzebami – problemy” – Mateusz Kępa, prawnik, ekspert prawa medycznego. W latach 2015–2020 pełnił funkcję Rzecznika Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta.
Pacjent transpłciowy –
inkluzywna komunikacja,
płeć w dokumentacji medycznej,
przyjmowanie na odcinki męskie/żeńskie
Cudzoziemcy/pacjenci obcojęzyczni/inne grupy wyznaniowe i kulturowe –
rozwiązania komunikacyjne,
rozliczanie świadczeń obcokrajowców,
istotne różnice kulturowe mające znaczenie w procesie udzielania świadczeń zdrowotnych,
żywienie szpitalne (wegetariańskie, koszerne, halal),
kwestia transfuzji u Świadków Jehowy,
opieka duszpasterska
Pacjenci z określonymi chorobami (AIDS, choroby skóry, choroby weneryczne, stomia) – kwestia dyskryminacji z uwagi na schorzenie, bezpieczeństwo udzielania świadczeń
17:15-17:45przerwa kawowa
17:40-18:20Pacjent psychiatryczny komunikacja i postępowanie z pacjentem psychiatrycznym, przymus bezpośredni, bezpieczeństwo” – Łukasz Jabłoński, nauczyciel akademicki na Wydziale Medycznym Uczelni Łazarskiego. Kierownik Zespołu Ratownictwa Medycznego w WSPRiTS Meditrans w Warszawie, ratownik medyczny na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Szpitala MBNP w Wołominie.
19:30kolacja
11 kwietnia (piątek)
08:00-09:00śniadanie dla osób zakwaterowanych w hotelu
09:00-11:00Pacjent z niepełnosprawnościami – wybrane zagadnienia” – Przemysław Śliwiński Certyfikowany coach, trener mentalny, asystent osób z niepełnosprawnościami, trener outdoor. Od kilku lat wspiera, aktywizuje i motywuje. Miłośnik gór i gotowania. Autor nowatorskiego projektu „4 dni do celu”, prowadzi stronę Przemek Śliwiński – Coach, Trener Mentalny.
– dostępność lokalowa,
– komunikacja z pacjentem niewidomym i głuchym,
– podpis w dokumentacji pacjenta niemogącego się podpisać
– i wiele innych
11:00-11:30przerwa – czas na wymeldowanie
11:30-12:15Kliniczne wskaźniki jakości miarą bezpieczeństw pacjenta” – dr n. med. Sylwia Marczewska, od 1996 r. wizytator akredytacyjny Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Zajmuje się problematyką bezpieczeństwa medycznego, błędów medycznych, odpowiedzialnością zawodową personelu medycznego.
12:15-13:00„Jakość opieki nad pacjentem w świetle praw pacjenta a wykluczenia seniorów” – dr n. prawnych Agnieszka Kowalska, adiunkt w Katedrze Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Pełnomocnik ds. Praw Pacjenta w SP ZOZ MSWiA z W-MCO w Olsztynie.
13:00-13:10zakończenie
13:10-14:00obiad i wyjazd uczestników

Informacje o wydarzeniu

TERMIN:
10 kwietnia 2025 – 11 kwietnia 2025
MIEJSCE:
Warszawa, Hotel Lord, Aleja Krakowska 218

Cena uczestnictwa:

Pakiet podstawowy:
1200 zł/os. (brutto). Pakiet obejmuje: udział, materiały konferencyjne, materiały edukacyjne w formie elektronicznej, przerwy kawowe, obiad pierwszego dnia.
Pakiet premium:
1450 zł/os. (brutto). Pakiet obejmuje: udział, materiały konferencyjne, materiały edukacyjne w formie elektronicznej przerwy kawowo, obiad 10 i 11 kwietnia, kolacja 10 kwietnia.

Ceny zakwaterowania:

Cena nocegu w pokoju 2-osobowym:
220 zł/os. (brutto)
Cena nocegu w pokoju 1-osobowym:
375 zł/os. (brutto)

* CENY OBOWIĄZUJĄ WYŁĄCZNIE DLA PRACOWNIKÓW PLACÓWEK OCHRONY ZDROWIA, UNIWERSYTETÓW I SZKÓŁ WYŻSZYCH MEDYCZNYCH.

Zgłoszenia:

  • Poprzez wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego poniżej
  • E-mail: pce@pce.com.pl

Osoby uczestniczące w szkoleniu otrzymają potwierdzenie przyjęcia  zgłoszenia na adres e-mailowy. Jeżeli nie otrzymają Państwo od  nas potwierdzenia w ciągu 24h oznacza to, że zgłoszenie do nas nie dotarło.

PŁATNOŚĆ NALEŻY UIŚCIĆ PRZELEWEM PRZED SZKOLENIEM

KONTO: Polskie Centrum Edukacji Anna Dąbrowska BANK MILLENNIUM S.A.

            32 1160 2202 0000 0000 2731 7659

na przelewie prosimy umieścić nazwisko uczestnika oraz datę szkolenia

WARUNKI PŁATNOŚCI I REZYGNACJI

Upoważniam Polskie Centrum Edukacji do wystawienia elektronicznej faktury VAT.
Przy rezygnacji poniżej 14 dnia organizator zatrzymuje 100% wpłaconej kwoty. Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia nas z obowiązku zapłaty za szkolenia.

Faktury wysyłane są elektronicznie. Wysyłka korespondencji papierowej (Faktura VAT) koszt 8 zł netto.

Formularz zgłoszenia

Wypełnij formularz w 3 krokach: 1. Podaj dane uczestnika > 2. Podaj miejsce pracy > 3. Ostatnia zakładka, to informacje o płatniku, dane do faktury oraz (opcjonalnie) dane osoby zgłaszającej, jeśli nie jest to uczestnik. Na końcu pozostaje zaznaczenie wymaganych zgód, ewentualnych dodatków i formularz jest gotowy do wysłania.