Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

« Wszystkie Wydarzenia

XXIV Ogólnopolski Zjazd Szkół Rodzenia

„Rozwój zawodowy nowoczesnej położnej”

17 października 20 października


Odjazd z Wrocławia 17 października godz. 15:00

Odjazd z Hotelu   20 października godz. 09:30

  • Aspekty prawne zawodu położnej, dokumentacja medyczna – Mateusz Kępa, prawnik, ekspert prawa medycznego. W latach 2015–2020 pełnił funkcję Rzecznika Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta.
  • Czego oczekują współcześni rodzice od edukacji okołoporodowej – mgr Monika Portacha, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologicznego, od 25 lat położna w Klinice Poł. i Ginekologii w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Koordynator i wykładowca w Szkole Rodzenia w IMiD w Warszawie. Położna środowiskowo- rodzinna, edukator przedporodowy. W roku 2023 ukończyła studia podyplomowe Master of Business Administration.
  • Edukacja laktacyjna w szkole rodzenia. Jak nie wywierać presji i jak wspierać – mgr Barbara Niezgoda, położna, Certyfikowany Doradca Laktacyjny, psycholog, wieloletni wykładowca w dziedzinie laktacji w Szkole Rodzenia w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Aktualnie pracuje w Klinice Położnictwa i Ginekologii IMiD w Warszawie. 
  • Mleko – dieta do zadań specjalnych – dr n. med. Barbara Majkowska-Wojciechowska, Klinika Immunologii i Alergii Uniwersytet Medyczny w Łodzi Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Astmę i Choroby Alergiczne.
  • dyskusja moderowana: Czego położne oczekują od edukacji okoroporodowej.
  • Ciąża i opieka nad kobietą otyłą – prof. UM dr hab. Beata Pięta, położna, Kierownik Zakładu Praktycznej Nauki Położnictwa UM, Wiceprezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Położnych.
  • Wizyty patronażowe i prowadzenie ciąży – mgr Joanna Wach, specjalista pielęgniarstwa neonatologicznego nauczyciel akademicki – wykładowca, Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, położna koordynująca poradni POZ przy Szpitalu Specjalistycznym im. A.Falkiewicza we Wrocławiu. 
  • Wpływ diety na przebieg ciąży, poród i stan noworodka – dr n med. Tadeusz Oleszczuk, Ginekolog.
  • Wsparcie personelu w trudnych sytuacjach po stracie – wykład z elementami warsztatu – mgr Anna Walter, psycholog, psychoterapeuta w trakcie szkolenia, interwent kryzysowy. Jest pracownikiem Oddziału Położniczego Szpitala im. A. Falkiewicza we Wrocławiu.
  • Szal Rebozo – niefarmakologiczne wsparcie w porodzie – Paulina Mostyńska Magister położnictwa, nauczyciel akademicki, prowadzi zajęcia dla studentek położnictwa na temat porodu i wsparcia w tym okresie. W ramach praktyki położniczej zapewnia opiekę okołoporodową dla kobiet i par, prowadzi edukację przedporodową, przyjmuje porody w szpitalu. Niekiedy towarzyszy i wspiera w porodach w domu. Do jej obszaru zainteresowań należy temat wsparcia dla położnych oraz profilaktyka wypalenia zawodowego. 
  • Na czym polega fenomen wodnego porodu – Agnieszka Horoszko, Magister Położnictwa, Specjalistka Pielęgniarstwa Rodzinnego dla Położnych, Kamila Bujak-Długosz, Magister Położnictwa, Specjalistka Pielęgniarstwa Neonatologicznego dla Położnych. Na co dzień pracujące w Sali Porodowej Wojewódzkiego  Szpitala  Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie oraz w Przyszpitalnej Szkole Rodzenia „Moc Narodzin-Krosno”. Pasjonatki porodów wertykalnych oraz porodów do wody. Propagatorki holistycznego podejścia do porodu.
  • Poród w domu – bezpieczna praktyka czy niebezpieczna fanaberia – Ewa Mazurkiewicz, położna, certyfikowana doradczyni laktacyjna. Prowadzi indywidualną praktykę położniczą.
  • Rozpoznajemy wczesne objawy zaburzeń psychomotorycznych  i co dalej – warsztaty z fizjoterapeutą – Adrianna Omachiel, fizjoterapeutka pediatryczna i terapeutka terapii krzyżowo-czaszkowej, Jelenia Góra.

*Organizator zastrzega sobie prawo do nanoszenia zmian w programie, godziny wykładów mogą ulec zmianie.

17 października – 20 października 2024

Rejestracja uczestników: od godz. 16:30 w dn. 17 października
Zajęcia rozpoczynają się: w dn. 18 października o godz. 09:30
Zakończenie zajęć: w dn. 20 października ok. godz. 09:30

Karpacz, Hotel Sandra SPA, ul. Obrońców Pokoju 3

1750 zł/os. (brutto)

udział w wykładach, warsztatach, materiały, przerwy kawowe i posiłki w dniach 18-20 października, oraz 3 doby noclegu w pokoju dwuosobowym.

90 zł/os. (brutto)

250 zł/os. (brutto)

Miejsce postojowe dla samochodu osobowego 40  zł/doba. Hotel nie prowadzi rezerwacji miejsc.

| CENY OBOWIĄZUJĄ WYŁĄCZNIE DLA PRACOWNIKÓW PLACÓWEK OCHRONY ZDROWIA

Zgłoszenia:

  • Poprzez wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego poniżej
  • E-mail: pce@pce.com.pl

Osoby uczestniczące w szkoleniu otrzymają potwierdzenie przyjęcia  zgłoszenia na adres e-mailowy. Jeżeli nie otrzymają Państwo od  nas potwierdzenia w ciągu 24h oznacza to, że zgłoszenie do nas nie dotarło.

PŁATNOŚĆ NALEŻY UIŚCIĆ PRZELEWEM PRZED SZKOLENIEM

KONTO: Polskie Centrum Edukacji Anna Dąbrowska BANK MILLENNIUM S.A.

            32 1160 2202 0000 0000 2731 7659

na przelewie prosimy umieścić nazwisko uczestnika oraz datę szkolenia

WARUNKI PŁATNOŚCI I REZYGNACJI

Upoważniam Polskie Centrum Edukacji do wystawienia elektronicznej faktury VAT.
Przy rezygnacji poniżej 21 dnia organizator zatrzymuje 100% wpłaconej kwoty. Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia nas z obowiązku zapłaty za szkolenia.

Faktury wysyłane są elektronicznie. Wysyłka korespondencji papierowej (Faktura VAT) koszt 8 zł netto.

Formularz zgłoszenia

Wypełnij formularz w 3 krokach: 1. Podaj dane uczestnika > 2. Podaj miejsce pracy > 3. Ostatnia zakładka, to informacje o płatniku, dane do faktury oraz (opcjonalnie) dane osoby zgłaszającej, jeśli nie jest to uczestnik. Na końcu pozostaje zaznaczenie wymaganych zgód, ewentualnych dodatków i formularz jest gotowy do wysłania.

Partnerzy wydarzenia